Delock: inteligentne zasilanie w każdym domu - Biuro prasowe

Delock: inteligentne zasilanie w każdym domu

Coraz więcej jest inteligentnych urządzeń w naszych domach. A gdyby tak dodać nieco konfigurowalności domowemu zasilaniu?

Gniazdko zasilające WLAN firmy Delock to ciekawy przykład tego, jak proste rozwiązanie może prowadzić do bardzo wymiernych i idących z duchem czasu korzyści. Niemiecki producent znany głównie z kontrolerów, adapterów i akcesoriów zaprezentował adapter WLAN opatrzony numerem 11826. Za jego pomocą możemy, poprzez sieć WLAN, zdalnie włączać i wyłączać zasilanie. Mało? A co jeśli dodamy do tego możliwość powiązania z systemami takimi jak MQTT lub Alexa?

 

Rozwiązanie Delock bazuje na otwartym oprogramowaniu i umożliwia pracę bez użycia dodatkowych systemów smart home. Gniazdka WLAN są bardzo uniwersalne, a zarządzać nimi można poprzez własny interfejs dostępny z przeglądarki internetowej. Działanie jest programowalne i, co nie mniej istotne, może być powiązane z systemami smart home. Ta możliwość konfiguracji jest jednym z największych zalet nowych gniazdek WLAN firmy Delock. Najważniejsze to pamiętać, by za ich pomocą nie wyłączyć… routera WiFi.

 

Wyobraźmy sobie następującą sytuację. Jedziemy na wakacyjny, lub, co jest perspektywą nieco mniej radosną, służbowy wyjazd. W domu wszystkie najważniejsze urządzenia mamy podłączone do gniazdek zasilających WLAN Delock, połączonych z systemem Amazon Alexa. Gdy opuszczamy dom nakazujemy Alexie wyłączyć zasilanie urządzeniom, które nie muszą np. przez tydzień działać na tzw. standby. Telewizor, system nagłośnienia, komputer, oświetlenie – wszystko zostaje wyłączone. Wieczorami jednak uruchamiamy część urządzeń, w tym oświetlenie. Postronny obserwator będzie przekonany, że w domu ktoś jest. Wszystko zdalnie.

 

Ta specyficzna metoda ochrony domu przed niepożądanym zainteresowaniem to nie jedyna korzyść, jaką niesie zastosowanie gniazdek adapterów WLAN. Drugą jest po prostu oszczędność energii, rzecz nie bez znaczenia w dobie coraz większego znaczenia ekologii.

 

Adapter WLAN Delock (11826) wyceniono na 115 zł.

 

Specyfikacja techniczna:

  • 1 x wtyczka CEE 7/4
  • 1 x gniazdo CEE 7/3
  • Dostęp poprzez przeglądarkę
  • Kompatybilne z WLAN 802.11 b/g/n (2,4 GHz)
  • Chipset: ESP8285
  • Pobór mocy: maksymalnie 1,5W
  • Wymiary: 60 x 60 x 36 mm

 

Tags:

Podziel się opinią