Asustor Nimbustor 4 - do 56 TB dostępnych przez 2,5 GbE - Biuro prasowe

Asustor Nimbustor 4 – do 56 TB dostępnych przez 2,5 GbE

Seria Nimbustor to jedne z ciekawszych urządzeń w ofercie tajwańskiej firmy Asustor. Producent puszcza nią oko do graczy, ale nie tylko oni mogą docenić możliwości tych niewielkich, wydajnych NAS-ów. 

Zdjęcia z wakacji, filmy, nagrania z gier, być może projekt tworzonego przez ciebie filmu – to wszystko zajmuje naprawdę dużo miejsca. Biorąc pod uwagę to, że zwykle korzystamy z więcej niż jednego komputera, współdzielenie plików staje się coraz ważniejsze. Wydajność i pojemność usług składowania plików w chmurze nie zawsze jest wystarczająca. Tym samym rośnie znaczenie NAS-ów – szczególnie tych, których możliwości wykraczają poza prosty sieciowy magazyn danych. Asustor Nimbustor 4 (AS5304T) to takie właśnie urządzenie.

 

Seria Nimbustor zrywa z dość stonowaną stylistyką, którą odnajdziemy w większości sieciowych magazynów danych. Ostre linie, połączenie czerni i czerwieni – to wszystko kojarzy się ze sprzętem gamingowym. Postawiony na biurku obok wydajnego peceta do grania, Asustor Nimbustor 4 nie będzie więc psuł stylistyki stanowiska do grania. Podobny design zauważymy także w oprogramowaniu ADM, służącym do zarządzania jego funkcjami. Jedną z nich szczególnie docenią gracze. Otóż nic nie stoi na przeszkodzie aby, korzystając z bardzo szybkiego łącza 2 x 2,5 GbENimbustora 4, jednocześnie grać w grę na komputerze, stremować zawartość do sieci i rejestrować wideo. To może być naprawdę dobra metoda zapisu z kilku komputerów na raz – np. podczas LAN party ze znajomymi.

 

Maksymalna pojemność Nimbustora 4 to 56 TB, chociaż można ją rozszerzyć podpinając do NAS-a dodatkowe urządzenia składujące – Asustor AS6004U, co sprawi, że będziemy mogli skorzystać aż z dodatkowych 168 TB pojemności na dane. Ważnym szczegółem jest także niewielki pobór energii i niska emisja dźwięków. Podczas hibernacji dysków Nimbustor 4 czerpie jedynie 12,6 W, generując tylko 19 dB hałasu. W warunkach pracy pobiera około 27 W i emituje 32 dB – czyli w warunkach mieszkania w dużym polskim mieście pozostanie właściwie niesłyszalny, przynajmniej za dnia.

 

Cena urządzenia wynosi 2899 zł.

 

Zobacz wideo jak prezentuje się nowy NAS od Asustora.

 

Specyfikacja techniczna:

 

Obsługa 4 nośników danych (HDD lub SSD)
* 3,5” lub 2,5”
* maksymalna pojemność 56 TB (4 x 14 TB)
* SATA III Hot Swap

– Obsługa dodatkowych nośników zewnętrznych

– Porty: USB 3.1  X3, HDMI 2.0a X1, 2,5 GbE X2

– Procesor:
* Intel Celeron J4105 Dual-Core 1,5 GHz (do 2.5 GHz)

– Pamięć RAM:
* zainstalowana fabrycznie: 4 GB

* maksymalna pojemność: 8 GB
* typ: DDR4 SO-DIMM

– Praca z systemami: Windows (XP i nowsze), Windows Server (2003 i nowsze), MacOS (10.06 i nowsze) oraz Linux, Unix i BSD.

Tags:

Podziel się opinią