Natec Oyster Pro - drugie życie dysku - Biuro prasowe

Natec Oyster Pro – drugie życie dysku

Stary dysk HDD 2,5” czy niezbyt pojemny SSD tego samego formatu mogą jeszcze okazać się bardzo przydatne. Wystarczy zrobić z nich nośnik zewnętrzny. Pomoże w tym obudowa Oyster Pro marki Natec.

Dzięki taniejącym nośnikom SSD coraz więcej użytkowników decyduje się na wymianę dysku talerzowego na szybszy i bezgłośny SSD. Ci, którzy wcześniej użytkowali nośniki tego typu przesiadają się na bardziej pojemne modele. Pozostaje więc pytanie – co zrobić ze starym dyskiem?

 

Najlepiej zrobić z niego nośnik zewnętrzny. Do tego potrzeba jedynie solidnej obudowy. Nowy model takiego urządzenia właśnie wprowadza na rynek Natec. Model Oyster Pro jest dość uniwersalny – mieszcząc nośniki grubości nawet do 9,5 mm. Pozwala to zamontować w środku nieco starsze dyski HDD 2,5”. Instalacja nośnika wewnątrz obudowy jest prosta i nie wymaga narzędzi. Stąd zresztą wzięła się nazwa urządzenia (ang. ostryga). Obudowa otwiera się w podobny sposób co muszla morskiego skorupiaka.

 

W przypadku montowania wewnątrz nośników półprzewodnikowych, ważną kwestią pozostaje szybkość. Interfejs USB 3.0 w Natec Oyster Pro działa z protokołem UASP (USB Attached SCSI), co zwiększa prędkość transferu danych właściwie do granic możliwości SATA III, czyli do 6 Gbps. W przypadku typowych zastosowań nośników zewnętrznych to z pewnością nie jest poważne ograniczenie.

 

Za Natec Oyster Pro przyjdzie nam zapłacić  69,99 zł.

 

Źródło: Entrymedia, Natec

Tags:

Podziel się opinią