Cooler Master nagrodzony Red Dot Award - Biuro prasowe

Cooler Master nagrodzony Red Dot Award

Obudowy Cosmos C700M i MasterCase SL600M oraz chłodzenie wodne MasterLiquid ML240P Mirage doceniono najbardziej prestiżową nagrodą za design.

Red Dot Award w kategorii Product Design to nagroda przyznawana nie tylko za najciekawszą, najbardziej estetyczną formę, ale też za funkcjonalność produktu. To jedna z najbardziej prestiżowych nagród w branży sprzętu komputerowego i elektroniki użytkowej. W tym roku aż trzy produkty firmy Cooler Master zostały docenione tą właśnie nagrodą. Konkurencja nie była mała – aż 5500 produktów z całego świata. Międzynarodowe jury, złożone z ekspertów z różnych dziedzin ocenia produkty od 1955 roku. Nagroda bywa nazywana “Oskarem Designu”.

Nagrodzona obudowa Cosmos C700M to przedstawiciel flagowej linii producenta. Skierowany do wymagających użytkowników produkt doceniono nie bez przyczyny. Chętnie wybierana przez profesjonalnych modderów, elegancka, dająca duże możliwości konfiguracji wnętrza obudowa, jest znakomitym przykładem obudowy modularnej – znacznie bardziej funkcjonalnej, a przy tym świetnie wyglądającej.

Obudowa MasterCase SL600M to także produkt z wysokiej półki, chociaż w swojej formie nieco bardziej klasyczny niż Cosmos C700M. Tutaj postawiono za cel zbudowanie obudowy o wysoce efektywnym chłodzeniu. Całość wykorzystuje wertykalną koncepcję ułożenia podzespołów, co współdziała z naturalnym zjawiskiem unoszenia się cieplejszego powietrza.

Chłodzenie wodne Cooler Master ML240P Mirage to system odprowadzania ciepła wykorzystujący system podświetlenia Mirage – efektowny, korzystający z konfigurowalnych, wielobarwnych LED’ów. Podświetlone są zarówno wentylatory na radiatorze, ale też pompa wodna.

„Chciałbym szczerze pogratulować laureatom ich wspaniałego sukcesu. Fakt, że ich produkty były w stanie spełnić surowe kryteria jury, świadczy o ich jakości wzorniczej. Laureaci wyznaczają tym samym kluczowe trendy w branży projektowej i pokazują, jakie mogą być przyszłe kierunki rozwoju”, powiedział profesor Peter Zec, założyciel i dyrektor generalny Red Dot.

 

Źródło: Entrymedia, Cooler Master

Tags:

Podziel się opinią