Zalman ZM500-LXII - nowy zasilacz z cichym chłodzeniem - Biuro prasowe

Zalman ZM500-LXII – nowy zasilacz z cichym chłodzeniem

Zasilacze o mocy około 500W są często wybierane do domowych komputerów. Nowy model ZM500-LXII produkcji firmy Zalman może być znakomitym wyborem dla takich właśnie maszyn.

 

Wyposażony w aktywne PFC posiada nie tylko szereg zabezpieczeń jak np. OPT (ochrona przed przegrzaniem) czy OPP (ochrona przez chwilowym skokiem mocy), ale też ciche chłodzenie. Ciepło z zasilacza odprowadzane jest poprzez 120-milimetrowy wentylator korzystający z łożysk ślizgowych.

 

Jak na niewysoką cenę nowy ZM500-LXII może pochwalić się wysoką sprawnością sięgającą do 85%. Ponadto, w czasie gdy zasilacz pozostaje w trybie gotowości (tj. kiedy komputer jest wyłączony) nie pobiera nawet 1W.  To pozwala zaoszczędzić energię elektryczną, co nie pozostaje bez znaczenia współcześnie, w świetle zmian klimatu. Producent chwali się, że tak jak wszystkie zasilacze z serii LXII także i ten wyposażono w wysokiej jakości kondensatory.

 

W Zalman ZM500-LXII wszystkie kable zabezpieczone są oplotem. Wnętrze komputera może więc nie tylko prezentować się bardziej estetycznie, ale też panują w nim lepsze warunki dla chłodzenia podzespołów. Urządzenie objęte jest 3-letnią gwarancją.

 

Cena zasilacza ZM500-LXII wynosi 169 zł.

 

Specyfikacja:

  • Moc: 500 W
  • PFC: aktywne
  • Chłodzenie: wentylator 120 mm z łożyskami ślizgowymi
  • Kable:
    1 x 24 pin

1 x 8 pin (CPU)
2 x 8 pin (6+2, PCIe)
6 x 5 pin SATA
3 x 4 pin Molex

Tags:

Podziel się opinią